Sunday , October 22 2017

फिल्म फेयर अवार्डमा २०१७ : प्रियंका, बर्षा र साम्राज्ञीमा कसले मार्ला बाजी ?

१० औँ फिल्म फेयर अवार्ड २०१७ को उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक गरिएको छ । बेलायतको लन्डनमा १७ असारमा आयोजना हुने अवार्ड बक्स अफिस फिल्म क्लव नेपालले लन्डनस्थित थर्ड आइ टिमसँग मिलेर आयोजना गर्न लागेको हो ।आयोजक बक्स अफिसले राजधानीमा एक कार्यक्रमको आयोजना गर्दै अवार्डका बिभिन्न पक्षहरु जानकारी दिएको थियो ।३२ बिधा समेटिएको अवार्ड भव्य तथा सभ्य हुने बक्स अफिस फिल्म क्लबका प्रमुख आरके सुवेदीले बताए ।लन्डनस्थित थर्ड आइ टिम संयोजक बिकास देवकोटाले आफुहरु बेलायतमा नेपाली कलाकारलाई स्वागत गर्न तयार भएर बसेको बताउँदै यो अवार्ड ऐतिहासिक हुने दावी जिकीर गरे ।अवार्डका लागि कलाकार, पत्रकार र प्राबिधिक गरि ४५ जनाको टोली बिहिबार लण्डन उड्दैछन् । कार्यक्रममा अभिनेता भुवन केसी, धीरेन शाक्य, चलचित्र कलाकार संघका अध्यक्ष रामकेशर बोगटी, निर्देशक गोपालचन्द्र लामिछाने लगायतले अवार्ड सफलताको लागि आयोकलाई शुभकामना दिए ।अवार्डमा छक्का पन्जा, गाजलु, वीर बिक्रम, लभ सासा र लुट २ सर्वाेत्कृष्ट फिल्मको प्रतिस्पर्धामा छन् । सर्वाेत्कृष्ट अभिनेताको लागि सौगात मल्ल, दयाहाङ राई, अनमोल केसी, आर्यन सिग्देल र कर्मा मनोनीत छन्, भने सर्वाेत्कृष्ट अभिनेत्रीमा शिल्पा पोखरेल, नम्रता श्रेष्ठ, प्रियंका कार्की र बर्षा शिबाकोटी प्रतिस्पर्धामा देखिएका छन् ।त्यस्तै सर्वाेत्कृष्ट कथामा लालजोडीबाट लक्ष्मण सुवेदी, परदेशीको उमंगबाट शिब शर्मा, मेरो देशबाट सुरेन सापकोटा, बीरबिक्रमबाट मिलन चाम्स र पुरानो डुंगाबाट माओत्से गुरुङ छन् ।

३२ बिधाको मनोनयन यसप्रकार छ

सर्वश्रेष्ठ मेकअप
१. अमृत मरहठ्ठा – लुट २
२. शंकर थापा – छक्का पञ्जा
३. निमा लामा – किस्मत २
४. सरोज पाण्डे – पुरानो डुङ्गा
५. निमा लामा – गाजलु
सर्वश्रेष्ठ कला निर्देशक
१. आशिष दाहालरकसम नेपाल – जंगे
२. मेनुका राई – लुट २
३. कृष्ण राईरभावना घिमिरे – दर्पण छाँया २
४. सुरेश कार्की – पुरानो डुङ्गा
५. सन्तोष लामा – वीर विक्रम
सर्वश्रेष्ठ भेषभूष (ड्रेस डिजाइन)
१. उत्तम बनेपाली – के म तिम्रो होइन र
२. उत्तम बनेपाली – द विनर
३. रुबी राणारएस्ट्रीक शेरचन – गाजलु
४. युबी थापा – विर विक्रम
५. रुबी राणारएस्ट्रीक शेरचन – किङ्ग
सर्वश्रेष्ठ ध्वनि मिश्रण
१. उत्तम न्यौपाने – लुट २
२. सुनयमान श्रेष्ठ – छक्का पञ्जा
३. सुकेश शाह – के म तिम्रो होइन र
४. राजकृष्ण श्रेष्ठ – एकपल
५. रमेश भट्टराई – द विनर
सर्वश्रेष्ठ पाश्र्व संगीत
१. एलिस कार्की – के म तिम्रो होइन र
२. सुजील कर्माचार्य – छक्का पञ्जा
३. इमान विक्रम शाह – जय पर्शुराम
४. शैलेश श्रेष्ठ – गाजलु
५. रामजी लामिछाने – निर्भय
सर्वश्रेष्ठ कलर करेक्सन
१. राजेन्द्र मोक्तान – गाजलु
२. अनन्त घिमिरे – एक पल
३. कपिल पराजुली – छक्का पञ्जा
४. मनोरञ्जन श्रेष्ठ – निर्भय
५. रेनिस फागो – के म तिम्रो होइन र
सर्वश्रेष्ठ भि.एफ.एक्स
१. अनन्त घिमिरे – द विनर
२. सत्यम राना – जय पर्शुराम
३. कञ्चन शाही – भ्रम
४. मनोज श्रेष्ठ – लुट २
५. रुपक परियाररसागर गहतराज – लप्पन छप्पन
सर्वश्रेष्ठ खलनायक
१. रविन तामाङ – जय पर्शुराम
२. धु्रब कोइराला – मेरो देश
३. विकाश चापागाई – निर्भय
४. प्रज्वल सुजल गिरी – के म तिम्रो होइन र
५. अर्पण थापा – वीर विक्रम
सर्वश्रेष्ठ हाँस्य कलाकार
१. केदार घिमिरे (माग्ने बुढो) – छक्का पञ्जा
२. जितु नेपाल – छक्का पञ्जा
३. ज्योति काफ्ले – लालजोडी
४. बुद्धि तामाङ – छक्का पञ्जा
५. नाजीर हुसैन – वीर विक्रम
सर्वश्रेष्ठ बाल कलाकार
१. नवीन भुजेल – उमंग
२. साइब्रत आचार्य – छााया
३. लाक्पा सिंगे तामाङ – डाइग क्याण्डल
४. रञ्जना डाागी – बृन्दावन
५. प्रिन्सु सिटौला – भाग्य आ(आफ्नो
सर्वश्रेष्ठ नृत्य निर्देशक
१. गोविन्द राई – लेकै जाने (ब्रासलेट)
२. बसन्त श्रेष्ठ – सोझै हो मान्छे म त (जय पर्शुराम)
३. कविराज गहतराज – पूर्व पश्चिम रेल (छक्का पञ्जा)
४. विक्रम स्वाार – ठमेल बजार (लुट २)
५. रामजी लामिछाने – म त हुन्छु जस्तो (जय पर्शुराम)
सर्वश्रेष्ठ पटकथा
१. हेमराज बि.सी. – गाजलु
२. निश्चल बस्नेत   – लुट २
३. मुकुन्द भट्ट – लप्पन छप्पन
४. दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा
५. यम थापा – वीर बिक्रम
सर्वश्रेष्ठ संवाद
१. दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा
२. लक्ष्मण सुवेदी – लालजोडी
३. हेमराज वि.सी. – गाजलु
४. देब नेपाल – मेरो देश
५. प्रचण्डमान श्रेष्ठ – लभ सासा
सर्वश्रेष्ठ कथा
१. लक्ष्मण सुवेदी – लालजोडी
२. शिव शर्मा – उमंग
३. उदय सापकोटा (सुरेन) – मेरो देश
४. मिलन चाम्स – विर विक्रम
५. माओत्से गुरुङ – पुरानो डुङ्गा
सर्वश्रेष्ठ सम्पादक
१. सुरेन्द्र पौडेल – गाजलु
२. अर्जुन जिसीरभुपेन्द्र अधिकारी – के म तिम्रो होइन र
३. विपिन मल्ल – छक्का पञ्जा
४. सुरेन्द्र पौडेल – लुट २
५. अर्जुन जि.सि. – वीर विक्रम
सर्वश्रेष्ठ छायाँकार
१. शैलेन्द्र ध्वज कार्की – गाजलु
२. पुरुषोत्तम प्रधान – छक्का पञ्जा
३. शिव राम श्रेष्ठ – लभ सासा
४. पुरुषोत्तम प्रधान – लुट २
५. राम कुमार केसी – वीर विक्रम
सर्वश्रेष्ठ द्धन्द निर्देशक
१. हिमाल के.सी. – के म तिम्रो होइन र
२. राजकुमार उप्रेती – लुट २
३. एन. बी. महर्जन – जय पर्शुराम
४. सम्राट बस्नेत – विर विक्रम
५. रोशन श्रेष्ठ – किङ्ग
सर्वश्रेष्ठ चरित्र अभिनेता
१. टिका पहारी – बाटो मुनिको फूल २
२. माओत्से गुरुङ – पुरानो डुङ्गा
३. नरेश पौडेल – जंगे
४. सन्तोष पन्त – किस्मत २
५. नीर शाह – ब्रासलेट
सर्वश्रेष्ठ चरित्र अभिनेत्री
१. रश्मी भट्ट – सुन्तलिलाई भगाई लग्यो झिल्केले
२. मिथिला शर्मा – के म तिम्रो होइन र
३. गौरी मल्ल – गाजलु
४. बसुन्धरा भुसाल – छक्का पञ्जा
५. अरुणा कार्की – छाया
सर्वश्रेष्ठ सह–नायक
१.     मन्चिन शाक्य – द विनर
२.     अनुप बिक्रम शाही – वीर विक्रम
३.     सलोन बस्नेत – गाजलु
४.     दयाहाङ्ग राई – लुट २
५.     किशोर खतिवडा – किस्मत २
सर्वश्रेष्ठ सह–नायिका
१.    सुरविना कार्की – लुकामारी
२.    अशिष्मा नकर्मि – बाटो मुनिको फूल २
३.    वर्षा राउत – छक्का पञ्जा
४.    रजनी के.सी. – लालजोडी
५.    मेनुका प्रधान – पुरानो डुंगा
सर्वश्रेष्ठ नव–नायिका
१.   सृष्टि श्रेष्ठ – गाजलु
२.   मरिष्का पोखरेल – के म तिम्रो होइन र
३.   दिया पुन – वीर विक्रम
४.   सहारा कार्की – दर्पण छाँया २
५.   ज्योत्सना योगी – म त तिम्रै हुँ
सर्वश्रेष्ठ नव–नायक
१.   आयुष्मान देसराज जोशी – चपलीहाइट २
२.   पृथ्वीराज प्रसाई – किस्मत २
३.   पुष्पल खड्का – दर्पण छाँया २
४.   आकाश श्रेष्ठ – म त तिम्रै हुँ
५.   आर्यन अधिकारी – के म तिम्रो होइन र
सर्वश्रेष्ठ नायिका
१.   शिल्पा पोखरेल – किस्मत २
२.   नम्रता श्रेष्ठ – होमवर्क
३.   प्रियंका कार्की – छक्का पञ्जा
४.   केकी अधिकारी – लभ सासा
५.   वर्षा शिवाकोटी – लप्पन छप्पन
सर्वश्रेष्ठ नायक
१.   सौगात मल्ल – लुट २
२.   दयाहाङ्ग राई – वीर विक्रम
३.   अनमोल के.सी. – गाजलु
४.   आर्यन सिग्देल – होमवर्क
५.   कर्मा – लभ सासा
सर्वश्रेष्ठ नव–निर्देशक
१.    नविन अवाल – बिजुली मेसिन
२.    शिव शर्मा – उमंग
३.    नरेश केसि – डाइङ क्याण्डल
४.    श्रीराम महत – म त तिम्रै हुा
५.    दीपाश्री निरौला – छक्का पञ्जा
सर्वश्रेष्ठ निर्देशक
१.   हेमराज वि.सी. – गाजलु
२.   प्रचण्डमान श्रेष्ठ – लभ साशा
३.   मिलन चाम्स – वीर विक्रम
४.   रामबाबु गुरुङ्ग – पुरानो डुङ्गा
५.   निश्चल बस्नेत – लुट २
सर्वश्रेष्ठ फिल्म
१.छक्का पञ्जा
२.गाजलु
३.वीर विक्रम
४.लभ साशा
५.लुट २
सर्वश्रेष्ठ स्टुडियो हाउस
१.विपिन मल्ल – विजी. वि. स्टुडियो
२. प्रकाश महरा – क्लासिक स्टुडियो
३. पुरन थापा – बसुन्धरा फिल्म प्रा.लि.
४. विश्व गौचन – अश्लेसा स्टुडियो
५.आकाश अधिकारी – रेड स्टुडियो

सर्वश्रेष्ठ पोष्टर डिजाईन
१. स्वप्निल आचार्य – लुट २
२. स्वप्निल आचार्य – लभ सासा
३. शान थापा – विर विक्रम
४. कलरबलाइन्ड क्रेडिट – गाजलु
५.सुन्दर श्रेष्ठ – छक्का पञ्जा
सर्वश्रेष्ठ निमार्ण नियन्त्रक
१.शंकर पाण्डे – लुट २
२. क्षितिज सुवेदी – विर विक्रम
३. सुरज आचार्य – लप्पन छप्पन
४. कृष्ण कोइराला – जय पर्शुराम
५.सुमन राज गिरी – छक्का पञ्जा

सर्वश्रेष्ठ प्रोमो
१.लुट २
२. छक्का पञ्जा
३. निर्भय
४.जय पर्शुराम
५. विर विक्रम

Check Also

जय किशनको ‘धुम–२’ युट्युवमा (फिल्मसहित)

ट्रन्डी फिल्मस्को व्यानरमा निर्माण भएको चलचित्र ‘धुम–२’ युट्युवमा सार्वजनिक गरिएको छ । चलचित्रलाई साईराम पिक्चस् …